Plac zabaw w Radojewie


Kategoria
7- Morasko-Radojewo, Naramowice, Umultowo
Nazwa projektu
Plac zabaw w Radojewie
Skrócony opis projektu
Plac zabaw w Radojewie.
Opis projektu

W Radojewie, integralnej części miasta nie ma żadnego miejsca, gdzie dzieci mogły by się pobawić. Do najbliższego placu zabaw przy ul. Lubczykowej, każdorazowo dziecko musi wsiąść w autobus lub samochód, aby tam dotrzeć. Mieszkańcy Radojewa rzadko to robią ze względu na odległość oraz fakt, iż plac zabaw przy ul. Lubczykowej z rozpadającą się zjeżdżalnią, wystającymi ostrymi kamieniami pod huśtawkami oraz wystającymi wszędzie betonami jak i nieskoszoną trawą za dużo nie ma im do zaoferowania, raczej stanowi plac pełen zagrożeń. Dlatego wnioskuje o projekt oraz wybudowanie porządnego placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią i ławkami wokół niego dla mam w centrum Radojewa. Takie miejsce jest tam długo oczekiwane. Na działce miejskiej, gdzie miał by powstać obecnie pasą się kozy!!! Teren jest całkowicie niewykorzystany, a mógłby stanowić integralne miejsce zabaw i odpoczynku.

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

Działka przy zbiegu ul. Piołunowej i Podbiałowej

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

Obr/ark: 55/12, działka: 107/2 właściciel: Miasto Poznań
Potencjalni odbiorcy projektu

Dzieci i mieszkańcy Radojewa

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Uważam, że o najmłodszych mieszkańcach tej części Poznania całkowicie miasto zapomniało. Dzieci muszą mieć miejsce bezpieczne, gdzie mogły by się pobawić i miło spędzić czas. Dlatego konieczne jest stworzenie takiej strefy, co zdecydowanie przełoży się zarówno na poprawę bezpieczeństwa jak i poprawę jakości życia zamieszkałych tam dzieci.

Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
Projekt 20000 zł Wykonanie 480000 zł 500 000
SUMA: 500 000
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Łączny koszt utrzymania zrealizowanego projektu w trakcie kolejnych 5 lat (np. koszty sprzątania, energii, wody, bieżących remontów, konserwacji)
SUMA: 5 000
Dodatkowe załączniki
mapa mapa geopoz.jpg
Zdjęcie poglądowe terenu Bez_tytu_u1.jpg
Kontakt do wnioskodawcy
Imię i nazwisko

Dariusz Olejniczak

Telefon

668157873

Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.
Wydział Gospodarki Nieruchomościami nie rekomenduje projektu do kolejnego etapu.
Uzasadnienie: Wskazana lokalizacja dotyczy działki, która co prawda znajduje się w zasobie nieruchomości Miasta Poznania, niemniej Wydział negatywnie opiniuje projekt do dalszego etapu. W stosunku do działki nr 107/2 prowadzone są w WGN sprawy dotyczące ustanowienie służebności gruntowej oraz postępowanie w sprawie bezumownego korzystania z nieruchomości miejskiej a przede wszystkim prowadzone jest postępowanie, mające na celu jej zbycie na zasadach ogólnych. Mając powyższe na uwadze, Wydział zgodnie z Zasadami PBO18/ rozdział 3, pkt/ 2/ lit. e - "Gabinet Prezydenta:przekazuje projekty do zaopiniowania przez jednostki merytoryczne, w kolejności do: (...) - Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, z wyłączeniem tzw. „projektów miękkich”, w celu weryfikacji pod względem własności gruntów, a w dalszym etapie również pod względem postępowań prowadzonych w stosunku do gruntów miejskich". zatem Wydział, po dokonaniu weryfikacji projektu i sprawdzeniu prowadzonych postępowań, które w tym przypadku mają znaczący wpływ na realizacje jego założeń opiniuje projekt negatywnie.
1. Czy wnioskodawca określił dokładną lokalizację projektu: tak
2. Czy własność gruntu umożliwia realizację projektu - tzn. czy grunt znajduje się w zasobie Miasta Poznania lub Skarbu Państwa (we władaniu Miasta): tak
3. Czy prowadzone są postępowania w stosunku do gruntów miejskich, które uniemożliwiałyby realizację zadania: tak
4. Czy nieruchomość zagrożona jest utratą własności: tak
Zespół obradował w składzie: Maciej Wojtkowiak, 30.05.2017 r.

Opiniowanie projektu przez:

  • zarządca terenu : Gabinet Prezydenta
    Decyzja ostateczna po odwołaniu:
    Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
    Uzasadnienie Podtrzymano decyzję negatywną.
    Zespół Obradował w składzie .
    Decyzja podjęta w pierwszym etapie:
    Projekt NIE jest rekomendowany do realizacji przez Jednostkę
    Złożone odwołanie
    Treść odwołania: Witam, w związku brakiem akceptacji w przeznaczeniu nieruchomości pod inwestycje placu zabaw, wskazuję jako teren zastępczy działkę nr 95 nr arkusza 12 nr obrębu 55, właściciel Miasto Poznań. Działka ma powierzchnie 3308 m2, wystarczającą do budowy placu zabaw. Zdaję sobie sprawę z pomysłowości urzędników, którzy po raz kolejny mogą przekreślić wskazana nową lokalizację. Dlatego w takim przypadku zgadzać się będę na wskazanie jakiej jakiejkolwiek innej powierzchni w Radojewie, która mogłaby być przeznaczona pod taką inwestycję.
    Karta Oceny Projektu
    Projekt jest rekomendowany do realizacji: nie
    Uzasadnienie Wskazana lokalizacja dotyczy działki, która co prawda znajduje się w zasobie nieruchomości Miasta Poznania, niemniej Wydział negatywnie opiniuje projekt do dalszego etapu. W stosunku do działki nr 107/2 prowadzone są w WGN sprawy dotyczące ustanowienie służebności gruntowej oraz postępowanie w sprawie bezumownego korzystania z nieruchomości miejskiej a przede wszystkim prowadzone jest postępowanie, mające na celu jej zbycie na zasadach ogólnych. Mając powyższe na uwadze, WGN zgodnie z Zasadami PBO18/ rozdział 3, pkt/ 2/ lit. e - "Gabinet Prezydenta:przekazuje projekty do zaopiniowania przez jednostki merytoryczne, w kolejności do: (...) - Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, z wyłączeniem tzw. „projektów miękkich”, w celu weryfikacji pod względem własności gruntów, a w dalszym etapie również pod względem postępowań prowadzonych w stosunku do gruntów miejskich". zatem Wydział, po dokonaniu weryfikacji projektu i sprawdzeniu prowadzonych postępowań, które w tym przypadku mają znaczący wpływ na realizacje jego założeń opiniuje projekt negatywnie.
    Zespół Obradował w składzie: Patryk Pawełczak, Dagmara Woźniak, Karolina Kubis, Michalina Rachelska

  1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

  2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

  3. Zobacz informacje na temat propozycji...

  4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

  5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

  6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

  7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

  8. ...odpowiedzieć na komentarz...

  9. ...i napisać nowy komentarz.

  10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.